НВК "ЗНЗ - ДНЗ" с. Вербовець
Вівторок, 30.04.2024, 19:05

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Батькам | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Як позбавитися від депресії?
Депресія – це пригніченість,що без особливих причин триває достатньо довго. Є,звичайно,так звана «клінічна» депресія,яка потребує серйозного лікування у стаціонарних умовах і допомоги лікаря. Неправильно називати депресією коливання настрою,що є цілком природним. Основними ознаками депресії є насамперед :
• Сумний настрій ,смуток;
• Меланхолійні переживання;
• Погіршення фізичного стану;
• Втрата активності;
• Сонливість або пробудження серед ночі й неможливість заснути;
• Підвищена стомлюваність.
Можна зазначити, що існує сезонна (метеорологічна) депресія, яка огортає людину найчастіше наприкінці осені – взимку – на початку весни, коли світлові дні короткі, погода похмура, лежать тумани, а сонця практично немає. У такий період організм потребує більше світла, вітамінів, натуральних соків або фруктів, позитивних вражень чи подій, які підтримують організм у нормальному тонусі. Взагалі, самому треба вчитися створювати свята і веселі події, незалежно від календарних або офіційних. Адже цирк додому до вас не прийде, і клоуни – також!
Ліками від депресії і засобом її попередження є цікава саме вам активна діяльність, яку треба знайти. Це і будь-яка творчість, і регулярне відвідування гуртків за інтересами (танці, живопис, поезія, конструювання, театральна студія), зустрічі з друзями, улюблена музика або кінофільми, смачна їжа – солодке чи цукерки, які тимчасово теж покращують настрій, якщо ними не захоплюватись… Будьте готові, що вас спробують перемогти апатія, бездіяльність, втрата сенсу роботи, внутрішня збудженість і дисгармонія, які є супутниками дипресії.
Якщо ви читали і знаєте про типи темпераменту – сангвінік, холерик, флегматик, меланхолік, то найбільш схильними до депресії є саме меланхоліки, адже вони – найчутливіші, це образливі особи, які реагують навіть на незначні подразники та події різким падінням настрою і негативним переживаннями. Сангвінік легко переключається з неприємних вражень на приємні; флегматик взагалі є неемоційним, їх порівнюють з носорогами чи бегемотами з товстою шкірою, а холерики можуть впадати в депресивні стани на дуже не тривалий час. Щоб не дати шансів депресії спробуйте не перевантажувати свій організм інтелектуально або фізично, щоб не викликати зриву чи перевтоми. Частіше запитуйте себе: «Чого я насправді хочу? У чому мої проблеми? Що негативно впливає на мій настрій? Що мене радує? З ким мені приємно проводити час? Якими речами я захоплююся?» Цей простий самоаналіз допоможе вам краще зрозуміти свої емоції, побачити, де причина, а де наслідок вашої реакції, будувати плани на майбутнє, адекватно реагувати на несприятливі ситуації. Правильний режим дня, роботи (навчання), харчування, хороший настрій, оптимістичні, позитивні люди у вашому оточенні, цікавість до себе, до інших людей і світу, чергування активності відпочинком – це те,що допомагає уникати депресивних станів, робить вас господарем своєї долі. Хай вам щастить!

«Поради щодо подолання стресу»
1.З'ясуйте,що саме вас турбує. Розкажіть про свої турботи близькій людині. Це особливий психологічний прийом : проаналізувавши проблему вголос, ви знайдете причину власних проблем і вихід із ситуації.
2.Сплануйте свій день. Учені помітили, що для людини, стан якої наближається до стресового, час прискорює свій біг. Тому вона відчуває непомірну завантаженість і нестачу часу.
3.Навчіться керувати своїми емоціями. Вирватися із стресового кола допоможе проста вправа. Заплющте очі й подумки перенесіться на берег океану. Підніміть руки вгору й розведіть у сторони, уявляючи, як у них входить енергія. Складіть їх одну на іншу – ліва знизу. Цього цілком достатньо, щоб повноцінно відпочити, наситити мозок киснем і заспокоїтися. Не забувайте хвалити себе щоразу, коли вам удасться впоратися із хвилюванням.
4.Усміхайтеся, навіть якщо вам не дуже весело. Сміх позитивно впливає на імунну систему, активізуючи Т- лімфоцити крові. У відповідь на вашу посмішку, організм продукуватиме бажані гормони радості.
5.Відпочивайте разом із сім'єю.
6.Фізичні вправи знімають нервове напруження.
7. Музика – це теж психотерапія. Слухайте спокійну музику.
8.Бувайте на вулиці. Гуляйте, сидіть у парку, бігайте.
9.Щоб уникнути розчарування, запобігайте невдачам, не треба братися за непосильні завдання.
10. Постійно концентруйтеся на позитивних сторонах життя та подіях – це збереже здоров'я і сприятиме успіху.
11. Не зловживайте кавою, алкоголем.
12. Їжте морозиво – там є компонент, який поліпшує настрій. І банани – в них є серотонін, гормон щастя.
13. Уживайте вітамін Є. Він підвищує імунітет і стійкість до стресу. До речі, цей вітамін міститься у картоплі, сої, кукурудзі, моркві, ожині, волоських горіхах.
14. Є багато систем аутотренінгу. На жаль, на те, щоб опанувати їх, у нас часто не вистачає терпіння й часу. А ось засвоїти кілька формул самозаспокоєння зовсім не важко.

Формули для самозаспокоєння
• Відкинь цю думку.
• Усе буде добре.
• Проблема вирішиться.
• Не варто хвилюватися.
• Я зосереджуюся на своєму диханні.
• Я почуваюся здоровою.
• Я абсолютно спокійна.
• Навіщо хвилюватися через дрібниці?
• Думки розважливі. Спокійно обмірковую свої подальші дії. На перший погляд, усе це може здатися примітивним. Але чому б не спробувати потренуватися. Опанувати себе – значить оволодіти ситуацією.

Як сподобатися людям.
1.Виявляйте щиру зацікавленість іншими людьми.
2.Усміхайтеся.
3.Пам'ятайте, що немає для людини звуку значимішого й приємнішого, ніж звук власного імені. Називайте людину на ім'я.
4.Будте гарним слухачем. Заохочуйте інших до розмови про них самих.
5.Говоріть про речі, які цікавлять вашого співрозмовника.
6.Дайте людям відчути їхню власну значимість – і робіть це щиро.

Правила ведення суперечки.
1.Будьте терплячими до недоліків інших людей.
2.Прагніть до згоди; але не бійтеся розбіжності.
3.Не сперечайтеся через дрібниці.
4.Не сперечайтеся з тими, з ким сперечатися даремно.
5.Не сперечайтеся з тими, кому важливіше посперечатися, а не вирішити проблему.
6.Ніколи не починайте суперечки, якщо ви дійсно щось хочете з'ясувати.
7.Намагайтеся не перемогти, а знайти істину.
8.Використовуйте діалог за методом Сократа: свою думку розділіть на маленькі частинки й кожну подайте у формі запитання, що передбачає коротку, просту і заздалегідь передбачувану відповідь.
Пошук

Друзі сайту


Copyright MyCorp © 2024